Technikum technologii drewna

TECHNIKUM TECHNOLOGII DREWNA Przedmioty rozszerzone: j. angielski, biologia lub geografia Rynek branży przemysłu drzewnego i rzemiosła stolarskiego wciąż potrzebuje fachowców! Od kilkudziesięciu lat kształcimy uczniów dla potrzeb przemysłu drzewnego i rzemiosła stolarskiego. Wielu naszych absolwentów prowadzi swoje zakłady stolarskie. Aby zapewnić odpowiedni poziom kształcenia, szkoła kładzie nacisk na współpracę z wiodącymi firmami w branży meblarskiej nie tylko z okolic Makowa, ale także w kraju. W czasie nauki nasi uczniowie odbywają praktyki, a także biorą udział w wycieczkach przedmiotowych do nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz uczestniczą w imprezach branżowych, jak np. Międzynarodowe Targi Poznańskie. W Technikum Technologii Drewna nauczysz się rozpoznawać rodzaje i oceniać jakość drewna, tworzyw drzewnych i innych materiałów stosowanych w procesie wytwórczym, stosować wiedzę z zakresu mechaniki technicznej, elektroniki, automatyki i informatyki w procesie produkcyjnym, projektować wyroby z drewna i tworzyw drzewnych w oparciu o system CAD/CAM i oprogramowanie TopSolid Wood, dobierać materiały pomocnicze do konstrukcji wyrobów, materiałów tapicerskich i wykończeniowych, sporządzać kosztorysy i inne. Technik technologii drewna może pracować w: zakładach przemysłu drzewnego - tartaki, fabryki mebli, fabryki stolarki meblowej, budowlanej czy sprzętu sportowego, zakładach przemysłu celulozowo-papierniczego i chemicznego, firmach usługowych oraz handlowych. firmach prywatnych (stolarnie, parkieciarnie), lub może założyć własną działalność gospodarczą. Absolwent może także kontynuować naukę na uczelniach wyższych Serdecznie zachęcamy do podjęcia nauki w technikum technologii drewna nie tylko chłopców zainteresowanych stolarstwem, ale także dziewczęta, które na wielu stanowiskach związanych z projektowaniem, estetyką i wykończeniem mebli są niezastąpione w nowoczesnych zakładach produkcyjnych!

Film promocyjny
https://www.youtube.com/watch?v=xPzGy_1S-Vg